کارخانه بوجاری

کارخانه بوجاری

دستگاه های متنوع در کارخانه بوجاری ساخته می شوند که می توانند نیازهای مختلف واحد‌های تولیدی محصولات کشاورزی را برطرف کنند. استفاده از دستگاه های بوجاری منجر می ‌شود که شما بتوانید تعداد نیروهای کار را کاهش دهید. با این حال قبل از خرید این نوع تجهیزات ضروری است که اطلاعات خود را درباره آن ها بالا ببرید. علاوه بر این امر مهم است که بدانید یک سازنده خوب چه فاکتور هایی را باید در تولید این محصولات در نظر داشته باشد. در همین راستا قصد داریم مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم پس در صورت تمایل با ما همراه باشید.

معرفی دستگاه بوجاری

قبل از پرداختن به کارخانه بوجاری که تولید کننده این نوع تجهیزات است در ابتدا باید بدانید دقیقا چه نوع کاربردی دارند. در گذشته عمل بوجاری کردن به صورت دستی و توسط نیروهای انسانی انجام می شد. اما این امر مشکلات متعددی از جمله زمان بر بودن و همچنین عدم دقت بالای نیروهای کار را در پی داشت.

همین عوامل منجر شد که دستگاه های بوجاری برای پاک کردن محصولات غذایی طراحی و تولید شود. دستگاه بوجاری برنج و غیره در ابتدا به این صورت نبوده اند اما با پیشرفت علم انواع مدرن آن ها وارد بازار شد. این دستگاه ها قادر هستند که خاک، ساقه، خاشاک و سنگ ریزه را با توجه به قدرت و دقتشان جداسازی کنند. اما شاید بتوان مزیت خاص آن ها را قابلیت تشخیص و جداسازی آفات دانست.

علاوه بر این امر بعضی از این تجهیزات غلات و حبوبات را با توجه به وزن آن ها غربال می کنند. اما به طور کلی وظیفه این نوع دستگاه ها جدا کردن اضافات سبک و سنگین از محصولات غذایی است. به طبع دستگاه های مدرن و پیشرفته تر عمل بوجاری را بهتر انجام خواهند داد. کارخانه بوجاری از گذشته تا به امروز سعی داشته بهترین و بی نقص ترین تجهیزات را طراحی و عرضه کند‌.

انواع دستگاه های بوجاری

دستگاه های بوجاری انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی های به خصوصی هستند. کارخانه بوجاری این نوع تجهیزات را در ابعاد مختلف تولید می کند و شما می توانید آن ها را به راحتی خریداری کنید.

دستگاه پیش بوجاری

دستگاه پیش بوجاری گندم در انواع ظرفیت ها طراحی و تولید می شوند و معمولاً از طول عمر بالایی برخوردار هستند. این دستگاه اساسا با استفاده از یک توری گردان قادر از ضایعات درشت مانند سنگ کلش و کلاه را جداسازی کند. سپس در مراحل بعدی این تجهیزات به کمک یک کانال مکش بخش اعظمی از پوشال سبک، کاه، گردو و غبار و بذر را پاک سازی می کنند. شدت باد کانال مکش و میزان بار ورودی توسط کاربر قابل کنترل است.

 

دستگاه بوجاری وزنی

در کارخانه بوجاری دستگاه های مختلفی از جمله تجهیزاتی که با استفاده از وزن عمل بوجاری را انجام می دهند تولید می شوند. این دستگاه ها معمولا با توجه به تکنولوژی ساخت آن ها دقت و کارایی ویژه‌ ای دارند. شما در ابتدا باید بررسی کنید که کدام یک از این محصولات می توانند نیاز شما را رفع کنند.

گراویتی تیبل نام یکی از این نوع دستگاه ها است که عملکرد بی نظیری را ارائه می دهد. این تجهیزات توسط کارخانه در ظرفیت های متنوعی تولید می شوند تا نیاز متقاضیان را رفع کنند. یکی از مزیت های شاخص این نوع محصولات بوجاری سرعت بالای آن ها به شمار می رود. این دستگاه ها قادر هستند با توجه به ظرفیت شان در بازه زمانی اندکی غربالگری بسیاری از محصولات غذایی را انجام دهند.

این نوع تجهیزات از قسمت های متنوعی ساخته می شوند که میز گرویتی یکی از مهم ترین آن ها است. در این قسمت شما تعداد بسیاری فن های سانتریفیوژ، فن و هود غربالگر را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این اجزا شما قادر خواهید بود که فشار باد را به طور کلی تنظیم کنید.

دستگاه پرکن

در گذشته عمل پر کردن کیسه ها توسط نیروهای انسانی و به صورت دستی انجام می شد. این امر معایب متعددی از جمله عدم دقت کافی را به همراه داشت و در نتیجه باعث می شد که کیسه ها وزن های مختلفی داشته باشند. علاوه بر این امر ممکن بود در حین انجام این عمل محصولات کشاورزی مختلف به اشتباه بر روی زمین ریخته شوند. برای رفع این مشکلات دستگاه های پرکن توسط کارخانه بوجاری تولید شده است.

کیسه پرکن اتوماتیک و انواع ساده تر آن وظیفه پر کردن حجم های مشخصی از محصولات مختلف را برعهده دارند. این نوع دستگاه ها عمل پر کردن را برای محصولات پودری و گرانولی و حتی مایعات انجام می دهند. با توجه به نوع دستگاه از کیسه های مختلف از جمله فلز، پلاستیک و کاغذ می توان در این راستا استفاده کرد. همچنین امکان انتخاب وزن برای انجام عمل پرکردن توسط پرسنل وجود دارد.

دستگاه ضدعفونی کننده

در بعضی موارد نیاز است که حتماً عمل ضدعفونی کردن محصولات کشاورزی مختلف صورت گیرد. دستگاه ضد عفونی کننده بذر و دیگر دستگاه های موجود در این زمینه، دقیقا برای همین امر ساخته شده اند. با استفاده از این نوع تجهیزات بیشتر شما این امکان را خواهید داشت که در بازه زمانی اندکی غلات و حبوبات را ضدعفونی کنید.

دستگاه های مختلفی نیز برای عمل سم زدن مورد استفاده قرار می گیرند که کارایی بی نظیر را از خود ارائه می دهند. به عنوان مثال سم زن بذر قادر است که در عمل کشت به شما کمک شایانی کند. بعد از انجام سم زدن دیگر جانوران مختلف از جمله مورچه ها نمی توانند به بذر آسیب برسانند.

دستگاه ضدعفونی کننده

سیستم های حمل در دستگاه بوجاری

هر نوع دستگاه با توجه به ویژگی های آن از قطعات مختلفی ساخته شده است. اما شاهد هستیم که بعضی از تجهیزات در انواع این دستگاه ها بیشتر دیده می شود. معمولاً سیستم های متنوعی برای حمل محصولات کشاورزی در این دستگاه ها تعبیه می شود که به آن ها می پردازیم.

بالابر

بالابر یکی از مهم ترین قسمت های این نوع دستگاه ها از که انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع تجهیزات باید غلات و حبوبات را به مخزن وارد کنند. البته بعضی از این نوع تجهیزات امکان جابجایی محصولات گرانولی را نیز خواهند داشت. هر چه سرعت این قسمت بیشتر باشد محصولات کشاورزی سریع تر به مخزن هدایت خواهند شد.

الواتور

وسیله حمل و نقلی که محصولات کشاورزی را در جهت مختلف در امتداد ریل ها دستگاه حمل می کند. ساختار آن شامل مکانیسم های عملیاتی مانند، موتور، لوازم جانبی و غیره است. الواتور انواع مختلفی دارد که هر یک برای دستگاه های بوجاری ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

نوارنقاله

تسمه نقاله یا نوار نقاله به طور فعال در صنایع مختلف استفاده می شود، به عنوان مثال، در صنایع غذایی، صنایع چوب، در فرودگاه ها، و صنعت چاپ در صنعت استخراج. معمولاً از دو یا چند قرقره (که گاهی اوقات درام یا غلتک نامیده می شود) با یک حلقه که به دور آن ها می چرخد، تشکیل شده است.

ضروریت بوجاری کردن

کارخانه بوجاری دستگاه های متنوعی را تولید کرده و به فروش می رساند و این امر نشان دهنده اهمیت بالای بوجاری کردن است. شاید در ابتدا قابل درک نباشد که چرا باید حتماً حبوبات و غلات را بوجاری کنید. برای همین امر برخی از مواردی که اهمیت بالای این امر را نشان می دهد مورد بررسی قرار دهیم. این عمل منجر می شود که آفات و حشرات از دانه ها جدا شوند. بر اثر این فرآیند شما قادر خواهید بود مدت زمان بیشتری محصولات غذایی را نگهداری کنید. به عبارت دیگر با بوجاری گندم  و دیگر محصولات طول عمر آن ها را افزایش می دهید.

علاوه بر این امر کارخانه بوجاری این نوع تجهیزات را برای غربال گری بذر نیز تولید می کند. از دیرباز تاکنون کشاورزان روش های متنوعی را برای انتخاب و کاشتن بهترین دانه ها و جداسازی آن ها انجام داده اند. اما امروزه صنعت بوجاری در این زمینه تا حد قابل توجهی توانسته به این افراد کمک کند. بر کسی پوشیده نیست که بذر ها باید عاری از هرگونه اضافاتی از جمله آفات و دانه های دیگر باشند. بوجاری بذر که توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود این امکان را فراهم کرده است که بهترین محصولات را بتوانید کشت کنید.

البته دستگاه پیش بوجاری بذر نیز تا حدود زیادی انجام عمل غربالگری را سرعت می بخشد. همچنین از دیگر ضروریت های عمل بوجاری می توان به تولید محصولات باکیفیت اشاره کرد. با انجام این عمل شما قادر خواهید بود که کیفیت محصولات خود را افزایش دهید. شرکت آروین صنعت هر کدام از این تجهیزات را تولید کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

تهیه خط بوجاری

دستگاه های مختلفی در کنار یکدیگر عمل بوجاری کردن را به انجام می رسانند که بسیاری از آن ها در کارخانه بوجاری تولید می شود. در واقع می توان گفت که خط انجام عمل بوجاری متشکل از دستگاه های متنوعی است. اگر شما قصد دارید در هزینه خرید این نوع دستگاه ها صرفه جویی بهتر بوده که همه آن ها را با یکدیگر تهیه کنید.

خرید خط بوجاری بذر از مراکز معتبر با پرداخت هزینه نه چندان زیادی صورت می گیرد. باید دستگاه هایی که خریداری می کنید با محصولاتی که قصد غربالگری آن ها را دارید سازگاری داشته باشند. اما بعضی از تجهیزات با انجام کمی تغییرات قادر به بوجاری کردن هم حبوبات و هم غلات خواهند بود. در ابتدا توصیه می ‌شود بررسی کنید چه نوع تجهیزاتی برای شما مناسب هستند.

خرید دستگاه ترویر

نیاز است که حتما نکات ویژه ای را در هنگام خرید دستگاه پنج سیلندر و بقیه دستگاه های مختلف بدانید. این نکات بی شک به متقاضیان در خرید محصولاتی درجه یک و بی نقص کمک می کنند.

ظرفیت دستگاه

یقیناً هر نوع کارخانه که عمل بوجاری کردن را در فرایند های خود دارد به دستگاهی با ظرفیت ویژه نیاز خواهد داشت. به عبارت دیگر ظرفیت مناسب برای هر واحد تولیدی با توجه به خصوصیات آن متغیر خواهد بود. همین امر منجر شده که کارخانه بوجاری دستگاه های مختلف را با ظرفیت های متنوع تولید کند.

شما باید در ابتدا بررسی کنید که کدام یک از ظرفیت های دستگاه پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. در صورتی که این تجهیزات بیش از حد بزرگ باشد قطعاً فقط انرژی را هدر می دهند. دستگاه های کوچک نیز نمی توانند به طور کامل نیازهای کارخانه شما را رفع کنند. در صورتی که به طور دقیق نمی دانید چه نوع ظرفی را انتخاب کنید از کارشناسان آروین صنعت کمک بگیرید.

انتخاب کارخانه بوجاری

در گذشته این نوع دستگاه ها معمولاً توسط شرکت های ساخته می شدند که در کشور وجود نداشتند. اما با پیشرفت دانش مهندسان ایرانی امروز شاهد هستیم کارخانه های پیشرفته ای در کشور ما قادر به تولید این تجهیزات هستند. انتخاب کارخانه بوجاری یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید این محصولات باید در نظر بگیرید. کارخانه های بسیاری در داخل و خارج از کشور در زمینه تولید این دستگاه ها مشغول به فعالیت هستند.

اما شما حتماً باید شرکتی را انتخاب کنید که از اعتبار کافی در زمینه تولید این نوع تجهیزات برخوردار باشد. بهتر است ابتدا از افرادی مشورت بگیرید که از این دستگاه ها استفاده می کنند. انتخاب مجموعه تولید کننده این نوع محصولات از جنبه های دیگری نیز حائز اهمیت است. یک شرکت معتبر باید خدمات پس از فروش ویژه ای را نیز برای متقاضیان خود در نظر بگیرد.

انتخاب کارخانه بوجاری

گارانتی

کارخانه بوجاری و مجموعه ای که این دستگاه را بفروش می رساند باید حتماً گارانتی ویژه ایران نیز برای آن در نظر داشته باشد. شما به عنوان یک متقاضی باید از تهیه محصولاتی که دارای گارانتی معتبر نیستند اجتناب کنید. این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد که در صورت لزوم بتوانید از شرکت سازنده برای رفع ایرادات دستگاه کمک بگیرید. اما به طور کلی دستگاه های مدرن که توسط شرکت های معتبر ساخته شدند کمتر دچار ایراد خواهند شد.

قیمت دستگاه بوجاری

قیمت کیسه پرکن plc و دستگاه های مختلف بوجاری معمولاً با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین خواهد شد. اکنون به بررسی آن ها برای درک بهتر و تخمین راحت تر قیمت توسط شما می پردازیم.

عوامل داخلی

شرکت تولید کننده دستگاه نیم دانه گیر و دیگر دستگاه ها به صورت مستقیم در تعیین قیمت این نوع تجهیزات تاثیر خواهند گذاشت. معمولا شرکت های تولید کننده با توجه به فاکتورهای ویژه از جمله هزینه خرید تجهیزات و تکنولوژی ساخت قیمت آن ها را تعیین می کنند. البته دستگاه های ویژه با ظرفیت های زیاد قیمت بالاتری نسبت به تجهیزات دیگر خواهند داشت. با بررسی قیمت ها متوجه خواهید شد که تولیدکنندگان داخلی معمولاً قیمت مناسب تری را برای این محصولات در نظر می گیرند.

عوامل خارجی

نقش عوامل خارجی در قیمت گذاری این نوع تجهیزات به حدی پررنگ است که نباید از آن ها غافل شد. نوسانات بازار یکی از عوامل بسیار موثر در قیمت دستگاه پیش بوجاری حبوبات  و دیگر تجهیزات موجود در این زمینه است. میزان تقاضا نیز عامل موثر خارجی دیگری خواهد بود که می تواند قیمت این محصولات را تعیین کند.

مراکز مختلفی این نوع دستگاه ها را به فروش می رسانند و در تعیین قیمت آن ها بسیار نقش دارند. در صورتیکه شما این نوع کالاها را به صورت مستقیم از مراکز معتبر و اصلی فروش تهیه کنید یقیناً مبلغ مناسب تری را برای خرید آن ها می پردازید. همچنین برای خرید دستگاه های سم زن مارپیچی و غیره حتما مراکز بدون واسطه و اصلی را انتخاب کنید.

خرید آنلاین دستگاه بوجاری

تقاضای فوق العاده بالا برای خرید دستگاه جو گیر و سایر محصولات موجود در این زمینه منجر شده است که امکان تهیه آنلاین آن ها نیز وجود داشته باشد. یقیناً خرید آنلاین بهترین روشی است که شما می توانید برای خرید دستگاه های بوجاری انتخاب کنید. از جمله مزیت های این شیوه خرید تنوع بالا را می توان معرفی کرد و این امر به شما کمک می کند محصولات موردنظر خود را به راحتی سفارش دهید.

شرکت آروین صنعت یکی از مجموعه‌ هایی بوده که سال ها است در زمینه فروش آنلاین دستگاه های متنوع بوجاری فعالیت می کند. برای راحتی متقاضیان مشخصات تجهیزات مختلف در صفحه خرید آن ها قرار داده شده است. البته افرادی که اطلاعات کافی را برای خرید این محصولات ندارند می توانند از کارشناسان این مجموعه برای خریدی بهتر کمک بگیرند.

در آخر

کارخانه بوجاری انواع این نوع تجهیزات را برای جداسازی دانه های غلات و حبوبات از اضافات تولید می کند. در صورتی که شرکت معتبری کار ساخت این محصولات را برعهده داشته باشد قطعاً آن ها را با بهترین کیفیت طراحی می کند. قیمت این تجهیزات معمولاً با توجه به ظرفیت، نوع و شرکت سازنده آن ها تعیین خواهد شد. در صورتی که به درستی از دستگاه های بوجاری نگهداری کنید قطعاً می‌ توانید سال های زیادی از آن ها بهره ببرید. در نهایت شرکت آروین صنعت یکی از سازندگان معتبر این نوع دستگاه ها است که توصیه می کنیم از خدمات آن بهره بگیرید.

کارخانه بوجاری چه محصولاتی را تولید می کند؟

تجهیزات مختلفی از جمله خط بوجاری، دستگاه پیش بوجاری و دستگاه گراویتی در کارخانه بوجاری تولید می شود.

چرا عمل بوجاری کردن مهم است؟

زیرا این عمل منجر به جداسازی اضافات و افزایش طول عمر محصولات کشاورزی می شود.

کاربرد دستگاه پرکن چیست؟

دستگاه های پرکن که در کارخانه بوجاری تولید می شوند برای انجام عمل پرکردن محصولات مختلف در کیسه های متنوع مورد استفاده قرار می گیرند.

در خرید دستگاه ترویر باید به چه مواردی توجه کنیم؟

تعیین ظرفیت دستگاه، انتخاب کارخانه بوجاری، خرید از مراکز معتبر و غیره.

کارخانه بوجاری چگونه قیمت این دستگاه ها را تعیین می کند؟

کارخانه تولید کننده این تجهیزات با توجه به نوع، ظرفیت و کاربردشان قیمت آن ها را تعیین خواهد کرد.