سورتینگ حبوبات

سورتینگ حبوبات

جهان با پیشرفت تکنولوژی، شاهد مدرن سازی تجهیزات صنعتی است. ماشین آلات نقش بسیار مهم و پر رنگی در خط تولید محصولات دارند. مدرن شدن این ابزار و تجهیزات به بشریت کمک فراوانی کرده است. کاهش نیروی انسانی و زمان مصرفی از نتایج تکنولوژی است. دستگاه سورتینگ برای انواع حبوبات کاربرد دارد. حبوبات، یکی از گزینه های اصلی سفره ی هر ایرانی است. به همین دلیل کیفیت بسته بندی و خط تولید آن اهمیت دارد. این دستگاه منحصر به فرد، کار جدا سازی و دسته بندی را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

نقش حبوبات در سفره ایرانی

حبوبات و یا بنشن، یکی از اصلی ترین منبع پروتئین است که ارزش غذایی بسیاری دارد. لوبیا، نخود، عدس، ماش و لپه از اصلی ترین انواع حبوبات است که در برنامه غذایی هر ایرانی قابل رویت می باشد. ، لوبیا چشم ‌بلبلی، لوبیا سفید، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، لوبیا سیاه، نخود فرنگی و سایر موارد جزو حبوبات هستند. این مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، آهن، کلسیم، پتاسیم، ویتامین آ و ب است.

این مواد غذایی ارزشمند، خواص درمانی بی نظیری دارد. بنشن به علت داشتن پروتئین موجب سلامت پوست، مو و ناخن می شود و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. از آن جا که برای پیشگیری از بیماری کرونا توصیه می گردد سیستم ایمنی را تقویت کنید؛ استفاده از حبوبات بهترین گزینه است.

جلوگیری از سرطان، پاکسازی دستگاه گوارش، کمک به افراد دیابتی، سم زدیی بدن و سلامت قلبی و عروقی از نتایج شگفت انگیز مصرف حبوبات است. بسیاری از افراد برای کاهش وزن و تناسب اندام، مصرف این مواد مغذی را در روتین روزانه ی خود قرار می دهند.

دستگاه سورتینگ و کارکرد آن

دانه های گیاهی و محصولات زراعی پس از برداشت وارد مرحله ی جدا سازی و پاکسازی می شود. ضایعات و ناخالصی ها از محصول گرفته و بسته بندی می گردد. درگذشته، از انواع روش‌های سنتی و دستی برای سورت کردن محصولات زراعی و جدا کردن بذر از علف‌های هرز استفاده می‌ شد. اما امروزه با توجه به پیشرفت فناوری، تولید کنندگان قادر به تولید انبوه هستند. به علت افزایش لزوم دقت در درجه بندی محصولات، انواع دستگاه‌های سورتینگ یا همان سورتر در خط تولید کاربرد فراوانی دارد.

بررسی دقیق و جزء به جزء موجب افزایش کیفیت محصول می شود. این بررسی نیازمند استفاده از دستگاه‌های پیشرفته است. بطور کلی، دستگاه سورتینگ قادر به مرتب سازی و جدا سازی هرنوع ماده جامد بر اساس رنگ و ابعاد است.

در نتیجه به فرآیند مرتب سازی و جدا سازی اتوماتیک انواع دانه های گیاهی بر اساس ابعاد و اندازه، شکل ظاهری، رنگ، ساختار و مواردی از این قبیل سورتینگ می گویند. استفاده از این دستگاه به زیبایی و کیفیت کار شما می افزاید و می تواند ارزش افزوده ای به محصول شما دهد. دستگاه سورتینگ محصولی سالم و یک دست به دست مصرف کننده می رساند.

دستگاه های سورتینگ انواع مختلفی دارند. هر کدام برای سورتینگ یا دسته بندی محصول خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مشهور ترین کاربرد دستگاه های سورتینگ در مرتب سازی محصولات کشاورزی اعم از غلات و حبوبات، مرغ و ماهی بر اساس استاندارد های موجود است.

کارکرد دستگاه سورتینگ

سورتینگ حبوبات

برای سورت کردن حبوبات، ابتدا دانه های حبوبات از طریق نوار تغذیه به مخزن دستگاه وارد می شود. سپس بنشن‌ از مخزن توسط فیدر به ورودی سینی انتقال می یابند. در این مرحله، برای سورت شدن وارد سراشیبی شده و به پایین فرو می‌ریزند.

فرآیند سورت کردن و جدا سازی دانه ها از گرد و غبار آغاز می گردد. حبوبات از مقابل دوربین ها و سنسورها عبور می کنند و سالم بودن یا نبودن، کیفیت و یا بی کیفیت بودن آن ها تشخیص داده می شود. در نتیجه ضایعات و خرابی‌ها از آن ها توسط اجکتور نیوماتیک جدا می‌شوند.

در آخر حبوبات‌ سالم در خروجی دستگاه سورتر جمع آوری می شود. متناسب با استاندارد و نیاز بازار مراحل بسته بندی آغاز می گردد. برای انجام این مراحل کافی است اندازه و مشخصات را وارد دستگاه کنیم.

شایان ذکر است که بسیاری از سیستم توزین دیجیتال استفاده می کنند. این سیستم به دستگاه سورت کمک می کند تا محصولات را در وزن دلخواه متناسب با استاندارد بسته بندی کند.

مزایای دستگاه سورتینگ حبوبات

دستگاه سورتینگ در ظرفیت های 1 الی 18 تن در ساعت کار می کند. افراد قادر خواهند بود تا بر اساس نیاز مشتری، سورتر مناسب را انتخاب کنند. به کمک دوربین های پیشرفته برای رنگ بندی و تجهیزات مدرن صنعتی، اعتماد خانوار نسبت به کسب و کار شما جلب می گردد. این دستگاه قابلیت و فواید بی شماری دارد که به برخی از آنان اشاره شده است.

 • دستگاه سورتینگ حبوبات قابلیت سورت محصولات براساس رنگ، اندازه، شکل و سایر موارد در کمترین زمان را دارد.
 • دارای سیستم پیشرفته جذب غبار جهت پاک سازی و جدا سازی انواع ضایعات و خرابی ها از دانه های بنشن است.
 • با مرتب سازی و سورت کردن محصولات کشاورزی، حمل و نقل کالا آسان تر و راحت است.
 • با استفاده از سورترهای مکانیکی، عملیات استانداردسازی و درجه بندی تسهیل می یابد.
 • این دستگاه با مکانیزم های پیشرفته ،درصد خطای نزدیک به صفر دارد.
 • کاهش مصرف انرژی و نیروی انسانی از مشهود ترین فواید دستگاه سورتینگ است.
 • با کمک این تجهیزات مدرن، سطح کشاورزی در سطح بین المللی ارتقا می یابد.
 • ارائه ی محصولات با کیفیت و متناسب با نیاز بازار مصرف، امکان پذیر می باشد.
 • قطعات دستگاه برای سورت کردن در اندازه های دلخواه، قابلیت تنظیم دارد.
 • استفاده از این دستگاه و تولید محصولات با کیفیت به افزایش صادرات کمک می کند.
 • با خرید دستگاه سورتینگ، مزیت رقابتی بین شرکت های تولید کسب می گردد.

مزایای دستگاه سورتینگ حبوبات

دستگاه سورتینگ مناسب خود را خریداری کنید

نیاز بود که ابتدا دستگاه سورتینگ حبوبات را به صورت درست انتخاب کنید. با توجه به فاکتور هایی شما قادر خواهید بود این محصولات را مناسب با کارگاه خود خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. از جمله این فاکتور های اساسی می توان به حجم حبوبات شما اشاره کرد. البته فضای کارگاه نیز در انتخاب دستگاه نقش کلیدی دارد. در نهایت تجهیزاتی خریداری کنید که با توان مالی شما مغایرت نداشته باشند.

چه عواملی طول عمر دستگاه سورتینگ حبوبات را کاهش می دهد؟

بعضی از صاحبین این تجهیزات به دلیل عدم آگاهی کارهایی انجام می دهند که موجب می شود طول عمر مفید این دستگاه ها کاهش پیدا کند. به عنوان مثال استفاده از دستگاه بیش از ظرفیت آن منجر می شود کارایی خود را سریع تر از دست دهد. هر دستگاه دارای ظرفیت خاصی بوده که بیشتر از آن کارایی و بازدهی لازم را ندارد. اگر در بخش از دستگاه خرابی مشاهده کرده باشید خیلی سریع باید آن را رفع کنید. ایرادات کوچک در صورت عدم برطرف شدن به ایرادات بزرگ و غیر قابل جبران بدل خواهند شد. همچنین این دستگاه را به صورت دوره ای بازرسی کنید تا از کاهش طول عمر آن جلوگیری کرده باشید.

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات

اگر شما قصد داشته باشید دستگاه سورتینگ حبوبات را خریداری کنید فاکتور هایی را در نظر می گیرید. یکی از این فاکتورهای اساسی قیمت بوده که برای تمامی افراد اهمیت فوق العاده بالایی دارد. اما عوامل متعددی در قیمت نهایی تهیه این محصولات دخیل هستند بر همین مبنا امکان اعلام قیمت نهایی به طور دقیق وجود ندارد. اما با بیان عوامل موثر در قیمت دستگاه می توان هزینه کلی تهیه آن ها را تخمین زد.

اکنون مهم ترین عواملی که می تواند قیمت این دستگاه را تعیین کنند را ذکر می کنیم. اولین عامل برند سازنده دستگاه های سورتینگ بوده برندهای شناخته شده محصولات خود را با قیمت بیشتری عرضه می کنند. این امر به دلیل شناخت تر بودن آن ها و داشتن کیفیت بیشتر در دستگاه ها است. نوسانات ارز عامل دیگری بوده که  قیمت خرید این تجهیزات را تغییر می دهد.

این نوسانات بر قیمت تمامی محصولات وارداتی و  صادراتی تاثیر می گذارند. عامل کلیدی دیگر مرکزی بوده که شما این محصول را از آن ها خریداری می کنید. با توجه به محبوبیت این دستگاه مراکز مختلفی آن را به فروش می رسانند اما توجه داشته باشید که شما فقط باید خرید را از مراکز اصلی انجام دهیم. در تهیه این تجهیزات در برابر مزایای فراوانی که دارند چندان زیاد نیست.

قیمت دستگاه سورتینگ حبوبات

چرا باید دستگاه سورتینگ حبوبات را به صورت آنلاین خریداری کنیم؟

در چندین سال اخیر افراد تمایل بیشتری به خرید آنلاین انواع دستگاه های مختلف دارند. زیرا موارد متعدد و زیادی وجود دارد که نشان می دهد خرید آنلاین این دستگاه ها برای شما صرفه بسیار بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال شما با خرید آنلاین در اکثر مواقع هزینه بسیار کمتری را پرداخت خواهید کرد. سایت های عرضه کننده این محصول دستگاه های مختلفی را به فروش می رسانند و می توان گفت از نظر تنوع نسبت به مراکز حضوری تنوع بالاتری دارند.

 حمل و نقل این تجهیزات بر عهده مرکز عرضه کننده آن ها است بر همین مبنا نیازی نیست که جابجایی دستگاه را خودتان انجام دهید. اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که مشغله کاری زیادی دارید خرید حضوری می تواند تایم زیادی از وقت شما را به خود اختصاص دهد. در این مواقع اگر به صورت حضوری اقدام کنید از کارهای خود عقب خواهید افتاد. اما خرید آنلاین تنها با ورود به سایت امکان پذیر است و نیازی نیست که شما اقدامات خاصی انجام دهید. حتی در مدت ۵ دقیقه می توانید دستگاه را خریداری کنید.

نکات ضروری برای خرید آنلاین دستگاه سورتینگ

اگر قصد خرید دستگاه سورتینگ حبوبات به صورت آنلاین را دارید باید نکات خاصی را مد نظر بگیرید. از جمله این نکات می‌ توان به معتبر بودن مرکز عرضه کننده اشاره کرد. با توجه به عواملی مانند بررسی سابقه مجموعه مورد نظر می توانید به معتبر بودن آن پی ببرید. البته نماد الکترونیکی هر سایت نیز از اعتبار بالای آن خبر می دهد.

دستگاه های سورتینگ معمولاً دارای گارانتی هستند بر همین مبنا مراکز عرضه کننده آنلاین باید گارانتی این تجهیزات را تضمین کنند. این گارانتی به مشتریان اطمینان خاطر می ‌دهد که دستگاه بتواند سال های زیادی دوام داشته باشد. به علاوه در صورت خرابی در دستگاه اگر خرابی شامل گارانتی شود شرکت سازنده آن را تعمیر خواهد کرد. حتی اگر آن مشکل در ساخت و مونتاژ این تجهیزات باشد شرکت سازنده این دستگاه را با دستگاه جدید تعویض می کند.

چه مدت طول می‌ کشد تا بعد از خرید آنلاین دستگاه به دست مشتری برسد؟

زمان امر بسیار واجب و مهمی است به خصوص اگر شما صاحب یک کارگاه باشید. در واقع در صورت عدم تعمیر یا خرید تجهیزات جدید تولیدات شما به میزان چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد. بر همین مبنا مهم بوده که بعد از خرید دستگاه سورتینگ حبوبات این دستگاه خیلی سریع به دست شما برسد. اما عوامل متعددی در مدت زمان ارسال این تجهیزات دخیل هستند.

 همین عوامل منجر شده نتوان اظهار کرد که در چه بازه زمانی دستگاه به دست شما خواهد رسید. از جمله این عوامل می توان به مسافت، نوع دستگاه و مرکز عرضه کننده اشاره کرد. تا حد امکان سعی داشته باشید این تجهیزات را از مراکز اصلی تهیه کنید تا در بازه زمانی کوتاه تری به دست شما برسند. همچنین قبل از خرید درباره مدت زمان ارسال آن اطلاعاتی به دست بیاورید.

 اگر مرکزی که این محصول را از آن خریداری میکنید معتبر باشد نگران مدت زمان ارسال آن نباشید. زیرا این مراکز در همه حال به فکر مشتریان خود هستند و این تجهیزات را خیلی سریع به دست شما می رسانند پس می توانید در این زمینه به آن ها اعتماد داشته باشید.

نتیجه گیری

با استفاده از برترین تکنولوژی های موجود در دنیا، دستگاه سورتینگ برای سورت کردن انواع حبوبات ابداع شده است. این دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک قابلیت مرتب سازی بر اساس استاندارد های جهانی دارد. برای استفاده از این دستگاه کافی است محصول و یا محصولات را روی نوار تغذیه که حالت ارتعاشی دارد، قرار دهیم. سپس عملیات سورت کردن و بسته بندی آغاز می گردد.

 1. قیمت تهیه دستگاه سورتینگ حبوبات چقدر است؟ هزینه خرید این دستگاه ها با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود اما در حالت کلی قیمت آن ها در برابر مزایایی که دارند چندان زیاد نیست.
 2. چرا باید دستگاه سورتینگ را به صورت آنلاین خریداری کنیم؟ حمل و نقل سریع و مطمئن، قیمت مقرون به صرفه، خرید راحت و غیره
 3. چه نکاتی را باید در خرید آنلاین دستگاه سورتینگ در نظر بگیریم؟ در خرید آنلاین به نکاتی مانند گارانتی دار بودن دستگاه، معتبر بودن مرکز و غیره باید توجه داشته باشید.
 4. چگونه دستگاه سورتینگ حبوبات مناسب خود را انتخاب کنیم؟ این دستگاه ها را باید با توجه به ظرفیت حبوبات، کیفیت و عملکرد آن ها خریداری کرد.
 5. چه مدت طول می کشد تا دستگاه سورتینگ به دست خریدار برسد؟ مدت زمان ارسال با توجه به عواملی مانند مرکز عرضه کننده و نوع دستگاه تعیین خواهد شد.